СТАВЕТЕ ЈА ОВАА РАБОТА ВО КЕСАТА СО ЛЕБ: ЌЕ БИДЕ СВЕЖ СО ДЕНОВИ, пробајте го овој генијален трик

СТАВЕТЕ ЈА ОВАА РАБОТА ВО КЕСАТА СО ЛЕБ: ЌЕ БИДЕ СВЕЖ СО ДЕНОВИ, пробајте го овој генијален трик

За разлика од другите намирници кои можат да траат со денови или дури и недели ако се складираат правилно, тоа не е случај со лебот. Но, една домаќинка открила трик кој го спречува создавањето на мувла, пренесува The Sun.

„Ми остана парче леб што не го собираше во замрзнувачот, а веќе почнав да сечам еден леб и да го јадам. Гледав видео на Јутјуб, во кое велат дека треба да ставите парче целер во платнена кеса со леб за да остане подолго свежо. Не знам како функционира ова, но можам да кажам дека лебот навистина стана свеж“, напиша таа и истакна дека целерот воопшто не го променил вкусот на лебот. Трикот е во тоа што лебот ја впива влагата од целерот, што не дозволува лебот да се исуши.

Оваа нејзина објава наиде на голем одзив, а останатите домаќинки напишаа коментари на благодарност за откриениот трик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *