НАЈДОБРИОТ ЛЕК НА ГЕРМАНСКИОТ ЛЕКАР ОД 3 СОСТОЈКИ: Ги чисти затнатите артерии, го намалува холестеролот и ги УБИВА инфекциите!

НАЈДОБРИОТ ЛЕК НА ГЕРМАНСКИОТ ЛЕКАР ОД 3 СОСТОЈКИ: Ги чисти затнатите артерии, го намалува холестеролот и ги УБИВА инфекциите!

Дали некогаш сте слушнале за германски природен лек кој може да го зајакне вашиот имунитет и во исто време да ги исчисти вашите артерии , да се бори против инфекции и да го намали нивото на холестерол ?

Тоа е популарен рецепт на германски лекар кој содржи многу здрави состојки, имено ѓумбир, лук и лимон .Лукот има антивоспалителни, антивирусни и антисептички својства, а богат е и со витамин Ц, Б6, манган и растителни влакна.

Ѓумбирот е здрав зачин кој лечи воспаленија, проблеми со варењето, ја намалува болката… Лимонот е многу важен во борбата против тешки болести бидејќи е богат со витамин Ц и го зајакнува имунолошкиот систем, ги чисти крвните садови од насобраните масти и го регулира телото pH вредност.

Состојки :

4 лимони со кора

4 чешниња лук

2 литри вода

парче корен од ѓумбир.

Подготовка:
Измијте ги сите состојки, а потоа исечете го лимонот на парчиња, одвојте ја кората од лукот и ѓумбирот. Откако ќе го направите тоа, ставете ги состојките во блендер и изблендирајте.

Добиената смеса загрејте ја во тава и додајте вода додека не зоврие. После тоа, оставете го да се излади, па процедете го во стаклени шишиња и ставете го во фрижидер.

Лукот ќе го изгуби непријатниот мирис поради лимонот и ѓумбирот, па не мора да се грижите за тоа. Овој лек пијте го секое утро на празен стомак и навечер 2 часа пред спиење.Протресете пред употреба, за ѓумбирот да не остане на дното на шишето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *