ИЗЛУПЕТЕ КОМПИР ЗА ПОМАЛКУ ОД 1 МИНУТА: Жените лудуваат по овој трик, треба да направите само 1 РАБОТА

ИЗЛУПЕТЕ КОМПИР ЗА ПОМАЛКУ ОД 1 МИНУТА: Жените лудуваат по овој трик, треба да направите само 1 РАБОТА

Лупењето компири е една од најпребирливите кулинарски задачи која бара време, труд и вештина.

Сепак, нивната подготовка ќе биде многу поедноставна со овој стар, добар трик.Според порталот „Life hack“, компирите можете да ги исчистите за само неколку минути, а треба да направите точно три чекори.

Прво ставете ја водата во котел или тенџере да зоврие. Потоа убаво измијте го компирот и пресечете го на половина на површината (не го копајте многу длабоко ножот).

Истурете ги компирите во тенџерето, додадете зовриена вода од котелот и варете додека не се готови, околу 20 минути. Погледнете го видеото и следете ги деталните упатства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *