ГО ВИКААТ ЧУДО ОД ЛЕК НА ПРИРОДАТА: За само 7 дена го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок

ГО ВИКААТ ЧУДО ОД ЛЕК НА ПРИРОДАТА: За само 7 дена го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок

Доколку се борите со високиот притисок и холестеролот, секако со целата терапија што ја земате, пробајте го овој лек од народната медицина, секако пред да се консултирате со вашиот лекар.

Сигурно веќе ги имате состојките во вашата кујна, а ни тој нема толку лош вкус.
Благодарение на овој рецепт ќе ги држите под контрола крвниот притисок и холестеролот и се што треба да направите е да го консумирате седум дена, пишува naturalandheathyworld.com

Неопходно е:
парче рендан ѓумбир, едно чешне лук рендано, една лажица јаболков оцет, една лажица мед, една лажица сок од лимон

Подготовка:
Сите состојки се ставаат во блендер и се матат 30 секунди. Потоа процедете ја смесата и чувајте ја во фрижидер седумте дена кога ќе ја пиете. Тој препорачува да јадете една лажица од смесата пред појадок наутро и една лажица пред вечера. Не се препорачува консумирање повеќе од три пати на ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *