СТАВЕТЕ 1 ЛАЖИЧЕ ОД ОВОЈ ЗАЧИН ВО МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ КОГА ПЕРЕТЕ ШАРЕНИ алишта: ЌЕ ВИ БИДЕ ЖАЛ ШТО НЕ ГО ЗНАЕВТЕ ОВОЈ трик претходно

СТАВЕТЕ 1 ЛАЖИЧЕ ОД ОВОЈ ЗАЧИН ВО МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ КОГА ПЕРЕТЕ ШАРЕНИ алишта: ЌЕ ВИ БИДЕ ЖАЛ ШТО НЕ ГО ЗНАЕВТЕ ОВОЈ трик претходно

Денес, многу домаќинки имаат потешкотии со перењето алишта.
Често се случува кога ќе ја извадите облеката од машината за перење, да не го добиете мирисот што го посакувате или да има разни дамки на неа.

Постои трик кој ќе ви помогне да се справите со тоа.Овој едноставен трик се препорачува при перење шарени алишта. Запомнете да не ја поставувате температурата премногу висока.

Ставањето зрна црн пипер во барабанот на машината за перење изгледа како бизарна идеја. Ова не е грешка. Тоа е стар и природен начин да ја спасиме нашата омилена облека од абење.

Тоа не е само ефикасно, туку и ефтино. Повеќе нема да треба да купуваме силни хемиски агенси кои можат да ја преоптоварат структурата на деликатни ткаенини.

Како да користите црн пипер при перење?
Доволно е да истурете една лажичка зачини во барабанот на машината за перење – се препорачува да ја ставите во платнена кеса. Откако ќе ги извадите алиштата од барабанот, не заборавајте добро да ја протресете – на овој начин ќе го отстраниме остатокот од зрното.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *