ДОКТОРОТ СПОДЕЛИ ЕВТИН И БРЗ РЕЦЕПТ КОЈ ГО ПОДГОТВУВА СЕКОЕ УТРО: Најздравиот појадок ги штити крвните садови и е направен со ЧОКОЛАДО

ДОКТОРОТ СПОДЕЛИ ЕВТИН И БРЗ РЕЦЕПТ КОЈ ГО ПОДГОТВУВА СЕКОЕ УТРО: Најздравиот појадок ги штити крвните садови и е направен со ЧОКОЛАДО
Кој би помислил дека нешто здраво може да биде толку вкусно?

Д-р Дру Ремзи, психијатар кој се фокусира на нарушувања во исхраната, веќе ни објасни зошто секогаш купува помало шише масло, и зошто јаде чоколадо за појадок.

Сега го сподели и својот рецепт за појадок кој го чува здравјето на крвните садови и мозокот!

Состојки :

  • 1 чаша брашно од хељда
  • 1 банана
  • 1 јајце
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 чаша млеко
  • 1 лажица мед
  • 3 лажици какао во прав

Подготовка :
Измешајте ги сите состојки додека не добиете тенко тесто. Загрејте малку путер во тава и со лажица формирајте мали палачинки, пржете ги додека не добијат боја од двете страни и послужете со овошје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *