НИЕ СМЕ ТОА ШТО ГО ЈАДЕМЕ: Направете ја сами оваа СМЕСА – спречете срцев удар и срцеви заболувања

НИЕ СМЕ ТОА ШТО ГО ЈАДЕМЕ: Направете ја сами оваа СМЕСА – спречете срцев удар и срцеви заболувања

Огромен дел од тоа да останеме здрави и да ги одржуваме чистите артерии е поврзан со нашата исхрана и она што го јадеме. Нема шега во народната поговорка „Ти си тоа што го јадеш“.

Едноставно има добра смисла дека она што го внесувате во вашето тело е она што ќе се рефлектира во сите аспекти на вашето здравје.

Исчистете ги артериите и спречите срцев удар:
Ако јадете многу преработена храна преполна со заситени масти, хемикалии и токсини, таа ќе се залепи и ќе ги затне вашите артерии со текот на времето – што веројатно ќе предизвика сериозни проблеми со срцето и други непријатни заболувања.Исто така, постои висок ризик да страдате од срцев удар .

Подобрувањето на вашето кардиоваскуларно здравје со чистење на плаките од вашите артерии е сигурен начин да го намалите ризикот од сериозни срцеви заболувања или мозочен удар.

За оние кои повеќе би користеле природни алтернативи за да го подобрат своето здравје на срцето, еве 3 состојки кои ќе ве упатат во вистинската насока.

Ќе ни требаат:

  • 30 чешниња лук
  • 6 лимони, излупени и исечени на мали парчиња
  • 1 литар чиста вода

Се подготвува вака:
Прво исечете ги излупените лимони на помали парчиња. Додадете го лукот и сè ставете во блендер.

Измешајте ја смесата додека не стане мазна и целосно кремаста. (Малку подолго блендирајте)
Смесата се става во сад и се додава 1 литар вода. Потоа, сварете ја течноста.
Кога ќе почне да врие, извадете го и оставете да се излади.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *