ПУТИН ИМАШЕ НЕШТО ДА КАЖЕ ПО ФИНАЛЕТО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО: Го очекувавте ли ова?

ПУТИН ИМАШЕ НЕШТО ДА КАЖЕ ПО ФИНАЛЕТО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО: Го очекувавте ли ова?

Претседателот на Русија Владимир Путин им се заблагодари на Аргентина и Франција за одличната игра во финалето на Светското првенство .

Аргентина вчера по трет пат ја освои титулата светски шампион, победувајќи ја Франција во финалето по изведувањето пенали .

Путин не остана имун на историското финале во Катар .
Мора да им се заблагодариме на двете екипи за оваа блескава игра. Направија одлична забава за навивачите, борејќи се достоинствено до последната секунда – рече Путин на прес-конференција во Минск и додаде:

– Знам дека Аргентина е фудбалска земја. Тие навистина го сакаат фудбалот и нивните играчи. Мислам дека ја заслужија оваа победа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *