ПОМЕШАЛА сода бикарбона и оцет, СЕ СЛУЧИ ВИСТИНСКА МАГИЈА: ЌЕ ЖАЛИТЕ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ ЗА ОВОЈ трик

ПОМЕШАЛА сода бикарбона и оцет, СЕ СЛУЧИ ВИСТИНСКА МАГИЈА: ЌЕ ЖАЛИТЕ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ ЗА ОВОЈ трик

Познато е дека сода бикарбоната и оцетот се одлични состојки кои помагаат не само во кујната, туку и во чистењето на домот.

Покрај чистењето на тоалетната школка, машината за перење, мијалникот, шпоретот и мијалникот, може да ви помогне и да ги исчистите тврдоглавите дамки од даската за сечење.

Кога дрвената даска за сечење не се чисти правилно, се појавуваат непријатни мириси, што е многу лошо за секој следен ручек што ќе се подготви на неа.

Еве еден трик како да ја исчистите даската за сечење со горенаведените состојки.
Состојките треба да ги истурите по овој редослед: Прво топла вода, па сол, сода бикарбона и на крај оцет. Добро истријте сè заедно и исплакнете со топла вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *