ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ДЕКЕМВРИ: Голема парична добивка очекува 1 ЗНАК, а ОВОЈ треба да внимава на ЗДРАВЈЕТО

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ДЕКЕМВРИ: Голема парична добивка очекува 1 ЗНАК, а ОВОЈ треба да внимава на ЗДРАВЈЕТО

Овен
Работа: Ќе морате повеќе да работите за да бидете забележани од другите. Понекогаш се чувствувате како да чукате на некое место. Се надевате на резултатите од работата.
Љубов: Во чудна врска сте. Мора да го дефинирате тој статус. Тоа го очекува и партнерот до вас.
Здравје: Уморни сте и нервозни. Направете нешто за себе.

Бик
Работа: Покажете го вашиот креативен потенцијал. Ви го подига ентузијазмот, елан за работа. Сигурно ќе остварите добар деловен контакт и пари.
Љубов: Веројатно има некаков проблем со семејството на партнерот. Тоа ве прави нервозни и малку нестабилни.
Здравје: Ослободете се од стравот од можни грешки.

Близнаци
Работа: Вашите планови и амбиции се зајакнати денес. Стремете се кон вашата цел. Не знаеш да правиш бизнис поинаку освен на тој начин.
Љубов: Првата деценија на овој знак може да има напредок во љубовта. Потрудете се. Запознавање со личност Бик или Стрелец од странство.
Здравје: Повеќе сте склони кон настинки.

Рак
Бизнис: Влегувате во добар деловен период кој ќе придонесе да се ослободите од долговите кои долго време ги носите. Љубов: Добра љубовна компатибилност со Водолија, Вага или Јарец. Сигурно е дека добро ќе се забавувате и забавувате со нив. Здравје: Слаби точки се забите и циркулацијата, особено кај жените Ракови.

Лав
Работа: Одлучни и упорни, велат, следи среќата. Искористете го овој ден за добра деловна комуникација.
Љубов: Во овој сегмент сте доминантни, бидејќи ви се дава можност преку емоции да се стабилизирате и да ги исправите грешките во врската, доколку ги имало.
Здравје: Најдете начин да се ослободите од негативната енергија.

Девица
Работа: Другите сакаат да доминираат со вашиот живот. Ви го наметнуваат нивниот систем на работа, бараат извештаи. Мора да го прекинете тој стил.
Љубов: Не ја трошете својата енергија бркајќи ја правдата, ситници кои ви се неважни, поради други, неважни за вас, луѓе.
Здравје: Колку што е можно избегнувајте кафе или алкохол.

Вага
Бизнис: Добивте нова количина на енергија која можете да ја искористите во однос на вашите деловни интереси. Сфативте дека не е потребно прекумерно вложување, трошење.
Љубов: Кога работите се во ред, тогаш и вашата љубов е на поволно ниво. Слободните Ваги можат да уживаат во друштво вечерва.
Здравје: Најдобро функционирате во раните утрински часови.

Шкорпија
Бизнис: Денес е вашиот ден за големи пари. Конечно влегувате во добриот период на кој толку многу се радувавте.
Љубов: Овој ден е за дружење со партнерот. Иако многумина од вас имаат тешка работа, ги нема, нон-стоп работат, патуваат, ќе има размена на пораки, телефон кој постојано ѕвони.
Здравје: Пазете се од потсвеста која често ви пренесува лоши мисли во вашата свест.

Стрелец
Работа: Бидете подготвени кога ќе добиете повик за нова работа поврзана со странска земја, веројатно Америка. Тоа го чекавте долго време.
Љубов: Не го нервирајте партнерот со постојана грижа, плачење, љубомора. Тоа создава досада.
Здравје: Доколку чувствувате недостаток на енергија, направете тест за нетолеранција на храна.

Јарец
Работа: Дали сте сигурни во себе, во она што го работите? Ако е така, тогаш нема да имате проблем на многу важен деловен состанок денес. Опуштено и елоквентно.
Љубов: Ви се допаѓа Овен. Не биди крут, отвори ги тие твои убави и големи очи. Овенот го очекува насмевка.
Здравје: Нерамнотежа на тироидната жлезда.

Водолија
Бизнис: Нема потреба од брзање или забрзување на некои деловни процеси. Работите бавно и се оди феноменално.
Љубов: Платонската врска со личност од воздушен знак може да ви го подигне расположението. Без разлика на се, сакаш се што е малку чудно и необично. Тоа е дел од вашата енергија.
Здравје: Ви треба релаксација.

Риба
Работа: Земете тетратка и пенкало со вас за да запишете се што треба да запомните. Ќе ви треба помош од Стрелец кој може да ви го промени животот на подобро.
Љубов: Добра компатибилност со Раковите и Лавовите. Многу убави времиња со некои од тие две соѕвездија вечерва.
Здравје: Смирете ја внатрешната нервоза.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *