Ќе жалите што не сте го знаеле ова порано: Посипете сода бикарбона на креветот! (ВИДЕО)

Ќе жалите што не сте го знаеле ова порано: Посипете сода бикарбона на креветот! (ВИДЕО)
Не постои човек кој не поминува барем неколку часа во кревет секој ден.

Без разлика дали го користите само за ноќен одмор или сакате да се гушкате во текот на денот, да грицкате нешто со филм, ова удобно парче мебел дефинитивно е едно од оние во кои сакаме да поминуваме време.

Но, малкумина размислуваат да го исчистат!
Дали знаете дека во душекот од вашиот кревет има милиони mpтви клетки на кожата, прашина и грини? Да не зборуваме за потта што ткаенината ја впива.Затоа треба итно да го исчистите.

Но како?
Една жена по име Мелиса Мејкер открила одличен и многу ефтин начин да го направи токму тоа. Имено, таа секојдневно истура сода бикарбона на душекот.

Се што ви треба се околу 200 гр сода бикарбона која ќе ја посипете на душекот. Оставете го да делува 30 минути и усисајте.
Освен што отсега ќе спиете во здрава „средина“, вашиот кревет ќе мириса и прекрасно!

Исчистете го душекот со правосмукалка и пред и по чистењето со магичниот бел прав.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *