ОВИЕ 3 ЗНАЦИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ ТОЧНО НА 26 ДЕКЕМВРИ: Во НОВАТА ГОДИНА ќе влезат со ПОЛН ПАРИЧНИК

ОВИЕ 3 ЗНАЦИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ ТОЧНО НА 26 ДЕКЕМВРИ: Во НОВАТА ГОДИНА ќе влезат со ПОЛН ПАРИЧНИК

Сонцето, Меркур и Венера ќе бидат во Јарец следната недела , а ние играме уште еден ѕвезден рулет. Позицијата на планетите се менува, а одредени знаци финансиски ќе имаат поголема среќа од другите

Како што влегуваме во сезоната на Јарец, ќе се обидеме да бидеме поекономични и да заштедиме пари пред Нова година. Тоа не е толку лошо, бидејќи ќе одолееме на неконтролирани инвестиции во период кога не е време за такво нешто.Доколку се прашувате кои хороскопски знаци ќе имаат пари до 26 декември, тоа се: Риби, Јарец, Стрелец и Лав.

Риба
На 20 декември Јупитер влегува во вашата втора куќа, а со тоа и финансиската состојба се подобрува . Иако имате многу трошоци за куќата, ова е можност да ги добиете парите што ги чекавте. Овенот може да биде одличен деловен партнер кога станува збор за заработка.

Јарец
Сезоната на вашиот знак официјално започнува следната недела, а со тоа доаѓаат и скапоцените подароци. Ве очекуваат повеќе парични добивки. Нема да биде многу пари, но ќе имате среќа со парите. Венера во вашиот знак ви носи успех со игрите на среќа.

Стрелец
Целосно друго поле ви носи заработка од повеќе извори. Венера во Јарец им носи можност на членовите на вашиот знак да заработат од работа со скратено работно време. Ќе добиете пари кои долго време ги чекате. Паричникот нема да ви биде празен до крајот на годината.

Лав
Иако е крај на годината, ќе бидете изненадени од нова можност за заработка која ќе ви донесе пари. Јарецот ќе ви даде можност да заработите пари. Нема да биде многу пари, но ќе ве стабилизира до крајот на годината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *