Потопете ги лушпите од орев во чаша вода, испијте ја наутро и видете што ќе се случи со вашето телo

Потопете ги лушпите од орев во чаша вода, испијте ја наутро и видете што ќе се случи со вашето телo.Ако се „навлечете“ на овој пијалак, ќе заборавите на срцевите болести

Лушпите од ореви не се помалку корисни за нашето здравје од самите ореви. Единствениот начин да ги добиете сите придобивки од нив е да консумирате тинктури и инфузии кои ги содржат. Водата од орев се подготвува така што лушпите од оревот се натопуваат во вода преку ноќ. Овој пијалок е познат како лек број еден за пациентите со холестерол во народната медицина, според публикацијата old-cure. Неговите придобивки се уште поголеми доколку се консумира на празен стомак во 7 часот наутро.

Чајот од лушпите од ореви делува против запушување на артериите, срцевите болести и ја намалува температурата.

Одличен лек кој посебно им се препорачува на пушачите, но и на сите лица кои се борат со срцевите заболувања.

За да го подготвите овој пијалак потребни ви се 4-5 лушпи од средината на оревот и вода.
Навечер натопете 4-5 лушпи во вода, оставете ги да отстојат во вода, а наутро сварете ги како чај.

Испијте на празен желудник, наутро пред појадокот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *