Наместо обилна ВЕЧЕРА, изедете го ова: Ги топи мастите, но не се препорачува да го консумирате повеќе од една недела!

Совршено здрав оброк кој ќе ви го одземе гладот.
Доколку сакате да го забрзате слабеењето, во тоа ќе ви помогне вечерен оброк со лаксативно дејство. Станува збор за микс од здрава храна, но и покрај тоа важно е да не се користи повеќе од една недела.

Подготовката е многу едноставна: изрендајте едно јаболко, додадете шолја кефир и цимет. Јадете го ова навечер, наместо вечера.
По неколку дена ќе забележите дека половината ви е потенка, стомакот порамен.
Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги отстранува токсините од телото.

Меѓутоа, за да ослабете, не е доволно само да ја воведете оваа вечера, треба да се храните и здраво: отсечете ги слатките, тестото и грицките!
Се препорачува и брзо одење по половина час секој ден!
Пред било каква диета или промена на стандардното мени, консултирајте се со лекар!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *