ДОМАЌИНКИТЕ НЕ ВЕРУВАА НА ОВОЈ ТРИК ЗА ЧИСТЕЊЕ РЕРНА: Потребна е САМО 1 РАБОТА и шпоретот ќе биде како НОВОКУПЕН

ДОМАЌИНКИТЕ НЕ ВЕРУВАА НА ОВОЈ ТРИК ЗА ЧИСТЕЊЕ РЕРНА: Потребна е САМО 1 РАБОТА и шпоретот ќе биде како НОВОКУПЕН

Жена во група на Фејсбук открила трик за чистење на стаклото од рерната и тој ги разнел луѓето. Наместо да поминувате часови чистејќи ги масните наслаги што се наталожуваат на стаклото од рерната, користете таблета за миење садови, резултатите се неверојатни.

„Видов видео на YouTube од една жена како го прави ова. Таа користела таблета за миење садови и топла вода. Воодушевена сум од тоа како функционира!“, објасни таа во објавата.

Земете го белиот дел од таблетата и потопете го во топла вода, но не премногу жешка, за таблетата целосно да не се раствори. Не ви треба крпа или сунѓер – само поминете ја таблетата преку површината на стаклото и ќе ги исчистите сите мрсни наслаги.

„Ова ме натера да сакам утре да ја исчистам рерната“, беше само еден од позитивните коментари на нејзината објава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *