Паметен трик кој секој треба да го знае: Ставете таблета за миење садови во туш кабина, ефектот ќе ве ВОСХИТИ

Чистењето на тушот не е една од омилените активности.
За да се ослободиме од нечистотијата и проблематичните дамки, не само што треба да потрошиме многу енергија, туку и време. Ви предлагаме како брзо и ефикасно да се ослободите од големата нечистотија.
Како да ја исчистите туш кабината? Еве ефективни начини!

Постојат многу докажани начини за совршено чистење на туш кабината. Еден од нив е оцетот – треба да се измеша со вода во сооднос 1:1, потоа да се нанесе на валканата површина на кабината и да се остави околу 15 минути.
Ако не ни се допаѓа мирисот на оцет или нечистотијата во кабината е прилично голема, само посегнете по таблетот за машината за садови. Можете да издлабите дел од сунѓерчето и да ставите апче внатре. Потоа намокрете го сунѓерчето и тргнете во акција. Втријте го стаклото од туш кабината и на крајот оставете ја таблетата во кадата за туширање. По некое време, исплакнете со топла вода. Ефектот? Совршено чиста кабина. Овој метод ќе работи добро и за чистење на други површини, како што се печка или када.

Не заборавајте да ставите ракавици претходно, бидејќи таблетата може да ја иритира кожата, особено кај лицата со алергии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *