ДОВОЛНА Е ЕДНА ГОЛТКА НА ДЕН: Комбинација за посвеж тен, подмладен изглед и тело без токсини

ДОВОЛНА Е ЕДНА ГОЛТКА НА ДЕН: Комбинација за посвеж тен, подмладен изглед и тело без токсини

Црниот дроб има улога на фабрика за крв во нашето тело. Учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага во стимулирање на нашето варење. Исто така ја чисти крвта и ги отстранува сите отрови и нечистотии од неа.

Можеме да заклучиме дека чистиот црн дроб носи здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.

Најдобар начин да го спречите здравјето на црниот дроб е секојдневно да го чистите:

Ќе ни требаат:

  • една лажичка маслиново масло
  • една лажичка сок од лимон

Се подготвува вака:
Едноставно измешајте ги овие состојки во еднакви размери. Значи, измешајте една лажичка маслиново масло со една лажичка сок од лимон во мала чаша. Вашиот лек е подготвен.

Се користи вака:
Секое утро на празен стомак пијте една лажичка маслиново масло измешано со лажичка сок од лимон. После тоа, можете да уживате во појадокот. Овој „коктел“ можете да го подготвувате цел живот, бидејќи и двете состојки се вообичаена секојдневна храна.

По еден месец ќе почувствувате големи промени. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе стане свеж, а изгледот ќе се подмлади. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запек и дигестивни проблеми. Ќе се чувствувате здрави и полни со енергија.

Маслиновото масло, како ниеден друг производ, помага да се отворат каналите на црниот дроб и жолчното кесе. Жолчката е активен учесник во процесот на варење кој ја забрзува работата на вашите црева. Лимонот и брусницата имаат ист ефект врз варењето.

Чувајте го на собна температура. Може и во фрижидер, но на ниски температури станува облачно. Но, тоа секако нема никакво влијание врз неговите карактеристики.

Корисните својства на лимонот се добро познати на сите. Прво, лимонот е одличен извор на витамин Ц. Второ, тој ефикасно ги чисти крвните садови од наслагите на холестерол и придонесува за чистење на црниот дроб.
Ви посакуваме добро здравје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *