Се пожалила на СТОМАЧНИ БОЛКИ: Докторите не можеле да поверуваат ШТО пронашле во желудникот на жената, било ТЕШКО речиси 2 килограми

Се пожалила на СТОМАЧНИ БОЛКИ: Докторите не можеле да поверуваат ШТО пронашле во желудникот на жената, било ТЕШКО речиси 2 килограми

Лекарите во Индија биле шокирани кога младата жена Руни Катун (26) дошла во болница со стомачни болки. Таа била слаба и исцрпена, а кога и го прегледале стомакот, таму пронашле поголема количина накит и ја оперирале.

Пронашле вкупно 69 синџири, 80 обетки, 46 монети, рачен часовник, четири клучеви… Операцијата траела час и 15 минути.

– Отстранивме 1,68 килограми накит од желудникот, вклучувајќи нараквици и обетки, монети и рачен часовник – изјави хирургот Сидарта Бисвас.

Пациентката признала дека ги проголтала сите метални предмети што ги украла од продавницата на нејзиниот брат. Лекарите ја префрлиле на психијатриско одделение, пишува Daily Mail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *