ПОЗНАТ ДОКТОР ОТКРИ: За да биде жената здрава и слаба, треба да го пие ОВА секое утро! Ја откри тајната и сега многу жени му се благодарни

ПОЗНАТ ДОКТОР ОТКРИ: За да биде жената здрава и слаба, треба да го пие ОВА секое утро! Ја откри тајната и сега многу жени му се благодарни

Солаковиќ, општ кардио-васкуларен хирург, за време на гостувањето во една ТВ емисија изјавил кој е најдобар појадок за жените, а кој за мажите.

„Се будам околу 6:30, 6 часа ми се доволни за да спијам. Луѓето кои спијат повеќе од 6 часа имаат проблем. Не е нормално да спиете повеќе од 6 часа. Телото се буди само по 6 до 7 часа, доколку функционира нормално. Ако не можете доволно да спиете, нешто се случува: или работите премногу, или сте под стрес или сте болни …

Луѓето кои се дебели се пациенти. Оние кои се дебели имаат поголеми шанси да се разболат.
Никогаш не сум видел дебел човек да појадува. Го прескокнува појадокот. Секогаш грицка нешто, нешто нездраво. Кога јаде, јаде како да јаде во пештера. Се движи само од автомобилот до куќата. Јадат многу, но нема физичка активност и се дебелеат.

Идеалниот појадок за жената е: Веднаш штом ќе станете наутро, испијте шолја од кој било чај. Ги исфрла оние токсини кои се акумулираат во текот на ноќта. Потоа земете ги јајцата. За жените, идеален појадок е изматените јајца од 3 белки и едно цело јајце. Тоа се 10 грама протеин.

И мажи: матени јајца од 5 белки и едно цело јајце. Маснотиите мора да се консумираат бидејќи се важни за организмот. Ако сакате здрави масти, слободно попрскајте го тоа изматено јајце со малку маслиново масло.
Нашата кожа, веѓите, косата, ноктите се направени од овие протеини. И без леб. Јадете го ова секој ден.

На вашиот мозок му треба шеќер за да се нахрани, но кој? Ви препорачувам да сварите овес и да додадете неколку коцки темно чоколадо, а потоа да додадете малку суви сливи. За овој појадок организаторот ќе каже: Ви благодарам што ми го подаривте ова.

Телото го сака овесот бидејќи е единствената од сите намирници што ја има истата супстанција како мајчиното млеко.
Не јадете житарки, тоа е ѓубре. Тоа е самиот шеќер. Гответе чист овес или овес како да готвите пченица.

После ова, можете удобно да пиете црно кафе без шеќер и ќе имате нужда. Па, дури тогаш сте подготвени за работа. Ќе можете да истуркате 6 часа без проблем. Вашето тело ќе функционира совршено.

И ако јадете кифла, тоа е исто како да сте јаделе шеќер. Организмот нема да знае дека изел кифла, го вари како шеќер. Колку е побел лебот, толку е поголемо ѓубрето. Лебот со семки е добар и здрав, но вистински црн леб. Без боја и додатоци. Но, максимум 2 парчиња.

Белиот леб нема ништо што ви треба!“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *