НАЈПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ Тврди 1 ЗНАК ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ НА 15 ДЕКЕМВРИ: ЌЕ БИДЕ БОГАТ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА

НАЈПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ Тврди 1 ЗНАК ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ НА 15 ДЕКЕМВРИ: ЌЕ БИДЕ БОГАТ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА

Рускиот астролог Тамара Глоба ветува дека и покрај тешкотиите кои ќе го одбележат декември, во последниот месец од годината ќе има многу пријатни моменти, а четирите знаци ќе можат да доживеат вистинска среќа.

И еден знак ќе ги реши финансиските проблеми.
Откријте дали ова сте вие.

Овен
Овните ќе се соочат со критики од најблиските во декември, но можат да станат вистински среќни ако слушаат што им кажуваат. Главната работа е да не се впуштате во спорови и конфликти, што е исклучително тешко за Овенот. Згора на тоа, во овој период сè ќе биде стабилно на работа, парите ќе дојдат на време. За хармонијата во животот да стане целосна, не обрнувајте внимание на ситниците кои ве исфрлаат од колосек и ве тераат да пропуштите важни работи. Колку Овните се помирни, толку посреќен ќе биде нивниот декември.

Бик
Бикот нема да ја напушти Венера, планетата на љубовта, цел декември. Довербата во партнерот толку ќе порасне што Биковите нема да мора да се грижат за тоа што ги чека дома. Честите разговори со другата половина ќе направат професионалната сфера да изгледа здодевна и неинтересна, а Бикот може да одлучи да ја смени работата . Ќе почнат да бараат места кои не се поврзани со густ распоред и да работат од утро до мрак. Претставниците на знакот ќе дојдат до разумна идеја дека на нивната моментална работа нивното самоодрекување не води до ништо друго освен болест и прекумерна работа, а за среќа им е потребна само домашна удобност и почит од колегите.

Девиза
Женските Девици во декември треба да ја „сечат“ и да ја откријат вистината на своите партнери. Останете смирени, вели Глоба, и нема да мора да бидете растргнати меѓу работата и домот. Од средината на месецот ситуацијата драстично ќе се промени на подобро , а Девицата ќе се чувствува потопло во нивните срца. Истовремено, ќе се подобри финансиската состојба, која беше тешка во првата деценија. На 15 декември парите ќе и бидат загарантирани. За да биде покредитна, астрологот ја советува Девицата да заштеди малку за Нова Година. Шефовите ќе бележат успеси. Чувството на удобност и мир ќе им овозможи на Девиците активен одмор. Дури и малата физичка активност позитивно ќе влијае на мускулно-скелетниот систем. Ќе се посветите на страстите и хобиите. Студените декемвриски вечери ќе ги поминете мирно, во најдобро друштво.

Риба
Семејниот живот на Рибите во декември ќе биде хармоничен. Семејните бури ќе стивнат, ќе дојде смиреност, а во втората половина на месецот романтиката целосно ќе процвета. Претставниците на знакот нема да поминуваат пријатни зимски вечери сами и ќе можат да се сокријат од негативноста на есенските бури . На работа постои ризик од кавга со претпоставените, но ѕвездите ќе се погрижат Рибите да имаат само корист од ситуацијата. Важно е да останете верни на себе, а ефектот ќе биде неочекувано пријатен.

Глоба ги советува алергичните да го изберат морето за време на новогодишните празници, што значи дека во декември вреди да се заработи дополнително и да се заштеди за патувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *