РУЧЕК ГОТОВ ЗА 15 МИНУТИ: Кога го направив ова пилешко, сè исчезна од масата за секунда – ВЕЛАТ НИКОГАШ НЕ ЈАДЕЛЕ НИШТО ПОВКУСНО ВО ЖИВОТОТ

РУЧЕК ГОТОВ ЗА 15 МИНУТИ: Кога го направив ова пилешко, сè исчезна од масата за секунда – ВЕЛАТ НИКОГАШ НЕ ЈАДЕЛЕ НИШТО ПОВКУСНО ВО ЖИВОТОТ

За овој вкусен ручек ви требаат само околу 15 минути од вашето време.

Состојки:

  • 2 пилешки гради
  • сол
  • црн пипер
  • брашно
  • 60 гр путер
  • 3 чешниња лук
 • млад кромид
 • 20 грама путер
 • 1 лажица лесен соја сос
 • 1 лажица оцет
 • 5 лажици мед

Процесот на подготовка погледнете го во видеото подолу:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *