СТАВИВ КВАСЕЦ ВО ТОАЛЕТ-ШОЉАТА И ЧЕКАВ ЕДЕН ЧАС: Кога влегов во тоалетот не можев да поверувам

СТАВИВ КВАСЕЦ ВО ТОАЛЕТ-ШОЉАТА И ЧЕКАВ ЕДЕН ЧАС: Кога влегов во тоалетот не можев да поверувам

Чистењето на тоалетот не е најпријатното нешто
За среќа, постојат докажани трикови за домаќинството кои не само што се безбедни, туку и одлични за бактерии и нечистотии.

Излегува дека дури и обичниот квасец може многу да помогне за чистење на тоалетната шолја И воопшто не мора да се обидувате и да мелете.

Квасец:
Квасецот ќе се ослободи од непријатниот мирис што доаѓа од тоалетот. Доволно е да зоврие малку вода. Потоа растворете една лажичка квасец во зовриена вода и истурете ја смесата во тоалетот.

Најдобро е да го направите ова веднаш пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот со вода. Секој непријатен мирис ќе остане само спомен.

Можете да користите и лук
Освен што ќе го дезинфицирате тоалетот со лук, ќе ви помогне да се ослободите од жолтите дамки во тоалетната школка. Доволно е да се сварат две чаши вода и да се додадат три излупени чешниња лук, една кесичка чај и да се остави да се вари. Оставете да се излади.

Потоа истурете го во тоалетната школка пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот. Навистина функционира, пробајте го.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *