Домашна смеса за зајакнување на имунитетот: Потребни се само ТРИ состојки за борба против ВИРУСИ и настинки!

Домашна смеса за зајакнување на имунитетот: Потребни се само ТРИ состојки за борба против ВИРУСИ и настинки!
Природна бомба направена од три едноставни состојки

 • Зајакнете го имунитетот со помош на домашна смеса за која ви се потребни само 3 состојки. Ѓумбирот го олеснува варењето на храната, го стимулира производството на гастричен сок и го подобрува апетитот. Медот совршено ја враќа силата на телото по болест. Лимонот го забрзува губењето маснотии, содржи многу витамин Ц Смесата најдобро се консумира со чај.
  Состојки:
 • Пет лимони
 • 60 – 70 g ѓумбир
 • 250 – 300 g мед
 • Подготовка:

  Потопете го лимонот во вода со сода бикарбона, а потоа исплакнете со ладна вода. Исечете го на прстени и извадете ги семките. Исечете го ѓумбирот на тенки парчиња. Наполнете ја теглата наизменично со парчиња лимон, ѓумбир и мед. Потоа цврсто затворете, свртете наопаку и оставете 24 часа. Можете да го чувате до две недели на ладно место.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *