ОВА Е НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ ЗА КИФЛИЧКИ: ЌЕ БИДАТ МЕКИ 2 ДЕНА ПОРАДИ 1 СОСТОЈКА

ОВА Е НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ ЗА КИФЛИЧКИ: ЌЕ БИДАТ МЕКИ 2 ДЕНА ПОРАДИ 1 СОСТОЈКА

Овие кифлички можете да ги направите и солени и слатки, во зависност од тоа за што сте расположени.

Кифличките од ова тесто ќе бидат меки и вкусни без разлика дали ги наполните со пршута, сирење, кулен, џем… или ги оставите празни. Дополнителна предност е што остануваат меки долго време, па можете да ги подготвите претходната вечер и да ги јадете за појадок.

Состојки:
Тесто:

  • 450-500 гр брашно
  • половина коцка свеж квасец
  • 1 дл млако млеко
  • 1 dl кисела вода на собна температура
  • 1 dl масло
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол

Полнење:
сирење, шунка, кулен, џем (по избор)

За премачкување:
жолчки од јајце и сусам

Подготовка:
Измешајте млеко и павлака , а потоа додадете квасец и шеќер. Оставете да отстои 5 минути, па полека додадете ги останатите состојки и замесете тесто . Оставете го тестото да стаса половина час.

Потоа виткајте го до цм дебелина и поделете го на триаголници. На секој триаголник се става саканиот фил и се витка во ролат. Се става на плех, се премачкува со жолчка и се посипува со сусам. Се пече во загреана рерна на 220 степени 10-15 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *