Благодарение на овој рецепт, ПОВТОРНО ЗАСТАНАВ НА НОЗЕ, а тоа не можев ни да го замислам поради интензивните болки …

Благодарение на овој рецепт, ПОВТОРНО ЗАСТАНАВ НА НОЗЕ, а тоа не можев ни да го замислам поради интензивните болки …

„Страдам од артритис и постојано се соочувам со болки во зглобовите кои понекогаш ме спречуваат дури и да станам од кревет“, ја започнува својата исповед на една жена која сака да остане анонимна.

„Една жена ми кажа за рецепти кои најчесто ги чувала во тајност, но сега направи исклучок.

Рецепт:

  • 1 модар патлиџан со средна големина
  • 1 литар вода

Измијте го патлиџанот, исечете го на прстени и ставете го во врела вода.

Исклучете го шпоретот и оставете го така додека не се излади водата и потоа одделете 760 мл од таа течност и ставете ја во фрижидер.
Оваа смеса е за внатрешна употреба, односно за пиење.

За надворешна употреба, направете го следново:
Додадете 50 мл маслиново масло во 250 мл течност што претходно сте ја заштедиле и смесата ставете ја во фрижидер.

Начин на користење:
– Наутро испијте 250 мл и нанесете повеќе на болното место
– Пред ручек и пред вечера испијте уште по 250 мл

„По десет дена користење на овој природен лек, не само што ќе исчезне болката, туку и причината за болката“, вели жената.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *