НАЈУБАВОТО ТЕСТО НА СВЕТОТ СО ПРЕВКУСЕН ФИЛ: Пециво во кое моментално ќе се заљубите!

НАЈУБАВОТО ТЕСТО НА СВЕТОТ СО ПРЕВКУСЕН ФИЛ: Пециво во кое моментално ќе се заљубите!

Лесно се прави, а на сите им се допаѓа!

Состојки за тестото:
400 мл топло млеко, 45 мл масло, 2 белки, 1 лажица шеќер, 1 пакетче квасец (10 грама), 6 чаши пченично брашно (околу 720 грама), 1 лажичка сол.

За фил:
150 гр рендано чедар сирење, 80 гр путер.

Плус:
2 жолчки, 1 лажица млеко, 1 лажица брашно, 5 лажици вода.

Деталната подготовка погледнете ја во видеото подолу! Засукајте ги ракавите, направете го ова прекрасно пециво и кажете ни како ви се допаѓа!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *