СТАВЕТЕ БИБЕР ВО ЈОГУРТ, ПА НАПРАВЕТЕ ГО ОВА: Чудото што ќе се случи ќе ве остави во ШОК со ДЕНОВИ

СТАВЕТЕ БИБЕР ВО ЈОГУРТ, ПА НАПРАВЕТЕ ГО ОВА: Чудото што ќе се случи ќе ве остави во ШОК со ДЕНОВИ

Смесата која можете да ја користите за да се ослободите од мозолчињата се базира на црн пипер, а тајната е во тоа што е богата со корисни минерали и витамини. На пример, вклучува витамин А ( бета каротен ), кој е многу корисен за здравјето на очите, како кога станува збор за антиоксидантна активност.

Витаминот К (коагулација) е важен за одржување на правилна циркулација и метаболичка функција, мускулите и коските.

Смесата за пилинг: Измешајте една лажица црн пипер и две лажици јогурт и нанесете ја смесата на чиста кожа, триејќи со кружни движења неколку минути. На крајот, исплакнете со ладна вода. Оваа смеса за пилинг треба да ја исчисти вашата кожа додека ги отстранува флеките и лузните и дава сјај на вашата кожа.

Маска со мед: Измешајте половина лажичка црн пипер, изматени белки и една лажица мед. Добиената маска нанесете ја на лицето и држете ја 15-20 минути, а потоа измијте го лицето. Оваа маска треба да ви помогне да го исчистите лицето од мозолчиња и акни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *