ЕДЕН МЕСЕЦ ЈАДЕВ САМО БЕЛО МЕСО: Еве што ми се случи

ЕДЕН МЕСЕЦ ЈАДЕВ САМО БЕЛО МЕСО: Еве што ми се случи

За брзо да исчезнат килограмите , потребно е да се забрза метаболизмот. А за да функционира добро, потребно е да се избере вистинската храна, онаа која може да ја забрза нејзината работа и да иницира разградување на масните наслаги .Милена (56) еден месец јадела само сирова храна и успеала да изгуби неверојатни 10 килограми.

„Цел живот се борам со вишокот килограми, а само оваа диета ми помогна да ја средам фигурата“, известува Стил.Еве на која храна се базираше нејзиното мени:

Бело месо и риба
Белото месо или рибата се одличен начин да внесете протеини и да го забрзате метаболизмот. Протеините се разградуваат многу побрзо од мастите и јаглехидратите, така што метаболизмот работи побрзо кога ги јадете овие намирници.

Мешунките
Гравот, боранија, грашок и слични мешунки се одлични стартери за метаболизмот поради изобилството на протеини и влакна. Покрај тоа, тие се богати со витамини и минерали. Се подразбира дека се јадат сецкани, како додаток на главното јадење и никогаш не се варат со силен прскање.

Пробиотици
Храна богата со пробиотици се јогуртот, сирењето и засладените млечни производи. Тие помагаат во празнење и чистење на цревата и забрзување на метаболизмот, а со тоа и губење на тежината. За слабеење, неопходно е да се изберат оние со помал дел од млечните масти.

Јаткасти плодови
Овие плодови најдобро ги хранат мускулите и учествуваат во нивната изградба. На овој начин ќе ја задржите мускулната маса и ќе се ослободите од маснотиите.

Кофеинот
Кафето и храната што го содржи драстично го забрзуваат метаболизмот и предизвикуваат храната многу побрзо да се вари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *