ПОЈАКО ОД ЛЕК: ОВОЈ напиток од ДВЕ НАМИРНИЦИ “ГИ ЈАДЕ” Холестеролот и Килограмите

ПОЈАКО ОД ЛЕК: ОВОЈ напиток од ДВЕ НАМИРНИЦИ “ГИ ЈАДЕ” Холестеролот и Килограмите

За позитивниот ефект на рецептот говори и фактот што дури и лекарите им го препорачуваат на своите пациенти со висок холестерол.

Овој рецепт е дизајниран да помогне во процесот на намалување на холестеролот и согорувањето на мастите за многу кратко време.

За позитивниот ефект на рецептот говори и фактот што дури и лекарите им го препорачуваат на своите пациенти со висок холестерол.

Сите состојки во напитокот се многу здрави и ќе му помогнат на организмот да се бори против низа болести, а во комбинација заедно претставуваат одлично средство за уништување на холестеролот и мастите.

Состојки:

  • 2 литри филтрирана вода
  • 2 китки магдонос
  • 3 лимони
  • сода

    Подготовка:
    Избришете го лимонот со сода бикарбона за да ги отстраните нечистотиите. Прво зовријте ја водата, а потоа оставете да се излади. Исечкајте ги лимонот и магдоносот, па додајте ги во водата.

Покријте го садот и чувајте го пијалокот во фрижидер. Вклучете го напитокот следниот ден и ставете го во чаша или шише. Пијте 100 грама од овој здрав напиток дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *