ОВИЕ 2 РАБОТИ ГО ЧИСТАТ ТОАЛЕТОТ И СЕ БЕЗБЕДНИ: Нема да верувате како ја вршат работата, ЌЕ БИДЕ КАКО НОВО

ОВИЕ 2 РАБОТИ ГО ЧИСТАТ ТОАЛЕТОТ И СЕ БЕЗБЕДНИ: Нема да верувате како ја вршат работата, ЌЕ БИДЕ КАКО НОВО

Доволно е да зоврие малку вода

Чистењето на тоалетот не е најпријатната работа. За среќа, постојат докажани домашни трикови кои не само што се безбедни, туку и одлични за бактерии и нечистотии. Излегува дека дури и обичниот квасец може многу да помогне. Дополнително, не мора воопшто да се обидувате и да мелете.

Квасец
Квасецот ќе се ослободи од непријатниот мирис што доаѓа од тоалетот. Доволно е да зоврие малку вода. Потоа растворете една лажичка квасец во зовриена вода.

Добиената смеса истурете ја во тоалетот. Најдобро е да го правите тоа непосредно пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот со вода. Секој непријатен мирис ќе остане само спомен.

Лук
Освен што ќе го дезинфицирате тоалетот со лук, можете да се ослободите и од жолтите дамки во тоалетната школка. Доволно е да се сварат две чаши вода и да се додадат три излупени чешниња лук, една кесичка чај и да се остави да се свари. Оставете да се излади.

Потоа истурете го во тоалетот пред да одите во кревет. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот. Навистина функционира, пробајте го!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *