ОВА Е НАЈТЕМНАТА СТРАНА НА ПОСЛЕДНИОТ ЗНАК ОД ХОРОСКОП: Ќе се плашите

ОВА Е НАЈТЕМНАТА СТРАНА НА ПОСЛЕДНИОТ ЗНАК ОД ХОРОСКОП: Ќе се плашите

Тие се врзани за мистеријата и се сметаат за најголеми лажговци на хороскопот

Рибите , 12-тиот хороскопски знак во астрологијата , се управувани од планетата Нептун. Тоа значи дека Рибите се водени од мистерија. Додека луѓето родени под сончевиот знак Риби имаат многу прекрасни квалитети, Рибите имаат и темна страна која се карактеризира со склоност кон одредени негативни особини – како и сите ние.

На пример, Рибите можеби не сакаат да ги изразат своите искрени емоции и се познати како исклучително чувствителни, но и таинствени за нивните вистински мисли. Како воден знак, Рибите често се еден од понежните знаци на зодијакот. Нивната интуитивна природа е првото нешто што ќе го забележите, и тие веројатно ќе бидат добри во секое време, дури и кога првпат ќе ги запознаете.

Сепак, темната страна на Рибите вклучува некои „лоши“ особини кои ги прават колку и сложени, толку и прекрасни. Ајде да ги истражиме лошите особини и темната страна на Рибите за повеќе увид во тоа зошто тие се однесуваат така.

Песимист
Како и другите водни знаци, Ракот и Скорпијата, Рибите можат брзо да станат песимисти. Ако работите не им се лесно поставени или не можат сами да одредат одреден пат, автоматски веруваат дека ќе се случи најлошото сценарио. Кога тоа ќе се случи, тие ќе побегнат најбрзо што можат во попознатите води.

Мрзливи
Иако Рибите се исклучително добри и напорно работат за да ги одржат луѓето за кои се грижат среќни и слободни, кога станува збор за работи за кои не се грижат, Рибите можат да бидат прилично мрзливи. Рибите нема да вложат повеќе напор отколку што треба да ја завршат задачата, ако воопшто и воопшто. Тие се со поголема веројатност да го направат второто.

Наивен
Рибите сакаат да го гледаат најдоброто во луѓето, но тоа ги прави лесни за манипулација. Попресметливиот знак може лесно да премине во Риби бидејќи овој знак сака да верува дека има добро кај сите луѓе. Иако тоа може да биде вистина, тие често се наоѓаат повредени од сознанието дека не секој го има својот најдобар интерес во срцето.

Мистериозен
Бидејќи Рибите се последниот знак на зодијакот, тие ги имаат карактеристиките на секој друг хороскопски знак. Ова особено важи за емоциите и чувствата на останатите 11 знаци.

Рибите имаат тенденција да се држат само за себе во оваа смисла бидејќи знаат што може да се случи ако сè се открие и како тоа влијае на другите знаци. Тие, исто така, ќе направат се за да го одвлечат вниманието од нив и ќе се потрудат да ги заштитат своите тајни, дури и ако тоа е на туѓа сметка.

Агресивен
Рибите бегаат и по секоја цена избегнуваат конфронтација. Кога ќе се случи нешто лошо, тие за тоа обвинуваат нешто друго и никогаш не се справуваат со проблемот. Тие немаат силна волја и лесно можат да се занишаат.

Поради нивната омраза кон конфронтација, тие често заобиколуваат одредени прашања, оставајќи ги ранливи на понепослушните знаци. Рибите исто така лесно се повредуваат кога се соочуваат со многу критики и се повлекуваат наместо да застанат во одбрана на себе.

Дали Рибите можат да бидат опасни?
Не мора, но Рибите обично се скржави со пари. Тие обично не се материјалисти и како резултат на тоа стануваат екстремни штедачи и се двоумат да трошат.

Бидејќи ќе направат речиси сè за да ја задржат контролата над своите финансии, може да се заглават во незаконски активности, кои можат да прераснат во насилство, злоупотреба или нешто криминално.

Дали Рибите се лоши во врските?
Карактеристиките на Рибите вклучуваат мрзеливост, негативност и идеалистички погледи, а сето тоа често доаѓа без предупредување, оставајќи ги нивните партнери збунети околу тоа како работите ескалирале.

Но, дури и во помрачни времиња, Рибите се со поголема веројатност да најдат начини да го вратат мирот во нивните односи, наместо да погодуваат зошто работите не одат како што треба.

Нивната склоност да размислуваат негативно може да влијае и на нивните романтични врски, ненамерно саботирајќи се себеси и партнерот во тој процес.

Кои хороскопски знаци треба да ги избегнуваат Рибите?

Хороскопскиот знак Риби е најмалку компатибилен со Водолија, Стрелец и Близнаци

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *