4 ЗНАЦИ НА КОИ ЌЕ МУ СЕ ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ ЗА 3 ДЕНА: БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ за она што ќе ви го донесе НОВА МЕСЕЧИНА

4 ЗНАЦИ НА КОИ ЌЕ МУ СЕ ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ ЗА 3 ДЕНА: БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ за она што ќе ви го донесе НОВА МЕСЕЧИНА

Сите ќе се чувствуваме многу пооптимисти од претходниот месец и ќе бидеме преплавени со емоции, особено овие 4 хороскопски знаци.

Ако сте еден од оние кои го почувствувале силното влијание на сезоната на затемнување што е зад нас, тогаш можеби ќе можете да здивнете сега. Новата месечина во Стрелец на 23 ноември се случува само пет минути пред Јупитер да влезе во Риби и пристигнува како бран на благодарност и верба во иднината. Сите ќе се чувствуваме многу пооптимисти од минатиот месец и ќе бидеме преплавени со емоции .

Од друга страна, поради лудувањето што се случува кај Стрелец, може да бидете исфрлени од зоната на удобност и да бидете принудени да преземате повеќе ризици. Во продолжение дознајте кои 4 хороскопски знаци ќе бидат најсилно погодени од младата месечина на 23 ноември 2022 година.

Близнаци
Дали сте во добро друштво, Близнаци? Со оваа млада месечина што го осветлува вашиот партнерски сектор, може да дојдете до важни сознанија за вашата врска или да поставите нови граници со вашиот партнер. Од друга страна, новите љубовни интереси би можеле да ве одведат на спонтана љубовна авантура. Поради моменталниот ретрограден Марс кај Близнаците, среќата ви се насмевнува, а ова лудило само ќе го засили тоа.

Девица
Подгответе се да се чувствувате носталгично бидејќи Новата Месечина ве инспирира да се фокусирате на домот, Девица. Размислувате цела сезона на Скорпијата, па сега е време да се вратите во светот на обврските и да направите чекор по еден за да ги завршите вашите секојдневни задачи.

Аналитичките Девици не се секогаш познати по тоа што се опуштени, но оваа млада месечина ќе им даде простор да се релаксираат и одморат пред официјално да започне лудоста на празниците. Во слободното време препуштете се на уживањето дома и со најблиските.

Стрелец
Во моментов се чувствувате како главниот лик во филмот, Стрелец. Сепак, запомнете дека вашите зборови и постапки имаат тежина, па кога адреналинот ќе ве натрупува, внимавајте што зборувате и како тоа би можело да се протолкува.

Слетувајќи во знакот на домот на Стрелец, оваа прекрасна млада месечина може да доведе до целосна трансформација. Сите погледи сега се вперени во вас, затоа започнете ја сезоната на забави без ограничувања и уживајте во вашата ѕвездена репутација.

Риба
Младата месечина ви дава лидерска енергија, Риби. Ова лунација ве инспирира да преземете иницијатива во кариерата и да ја проширите мрежата на контакти. Запрашајте се како сакате да ве перцепираат и искористете ја моќта на оваа млада месечина за да ја постигнете.

Владетелот на оваа млада месечина, Јупитер, сè уште седи убаво во Риби и ќе им даде на сите Риби причина да уживаат во убавината на животот. Сепак, треба да се внимава да не талкате предалеку бидејќи може да го изгубите чувството за граници. Во секој случај, вашата работа ќе биде полна со цел и леснотија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *