Најмоќен напиток: За 24 часа ги исфрла сите отрови и стресот од телото – толку е јак што се пие 2 пати годишно

Напитокот од лук и црвено вино ќе го исчисти вашиот организам од вишокот на соли и маснотии, па проблемите со надуеноста и вишокот килограми ќе бидат решени.

На нашиот организам некогаш му е потребно да се прочисти, поточно да ги исфрлиме токсините и да ја подобриме циркулацијата.
Овој природен лек ќе го направи сето тоа и ќе го исчисти организмот од вишокот соли и маснотии, но и ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор.

Покрај примената на овој лек, за долготрајни резултати е потребно и здраво да се храните, да не јадете брза храна и да пиете вештачки пијалаци полни со штетни додатоци.
Лицата кои не пијат вино може повеќе да пијат природни сокови од грозје, вишни и слично, бидејќи содржат здрави состојки.
Состојките потребни за овој напиток ви се 12 чешниња лук и пола литар црвено вино.
Подготовка
Исчистете го лукот и иситенете го, па ставете го во стаклено шише.
Додадете вино и добро затворите. Чувајте го на светлина две недели и секој ден протресувајте го неколку пати.

По две недели, процедете го напитокот и префрлете го во друго стаклено шише. Консумирајте по една лажица три пати дневно во текот на еден месец.

Ова е многу силен лек, па затоа применувајте го со пауза од шест месеци меѓу два третмани, односно само два пати годишно.

Статиите на нашиот портал служат ИСКЛУЧИВО ЗА ВАШЕ ИНФОРМИРАЊЕ, за било каков здравствен проблем ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА СЕ КОНСУЛТИРАТЕ СО ДОКТОР!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *