ДОДАДЕТЕ ЈА ОВАА СОСТОЈКА ВО Ќофтињата и ЌЕ БИДАТ МЕКИ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА: Домаќинките никогаш не би помислиле на ОВА

ДОДАДЕТЕ ЈА ОВАА СОСТОЈКА ВО Ќофтињата и ЌЕ БИДАТ МЕКИ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА: Домаќинките никогаш не би помислиле на ОВА

Поискусните домаќинки веројатно мислат дека не постои трик со кој ќе го подобрат вкусот на месото, но грешат

Овој познат зеленчук исецкајте го, пропржете го, па додадете го во меленото месо. Тоа е рецепт за највкусните ќофтиња досега.Домаќинките често го подготвуваат ова јадење бидејќи меленото месо е меѓу поевтините. Сепак, ова не е единствената причина поради која меленото месо е редовно на менито.

Од него се прават највкусните јадења, како ќофтиња или полнети стекови. Поискусните домаќинки веројатно мислат дека не постои трик со кој ќе го подобрат вкусот на месото, но грешат.Секогаш е добро да додадете различни состојки, бидејќи само тие можат да го доведат вкусот до совршенство . Многу професионални готвачи додаваат одреден зеленчук во месото за да биде повкусно.

Тајната состојка е најчестиот кромид . Исечете го на коцки и динстајте. Поради динстањето кромидот ќе биде мек и сладок, па на месото ќе му даде посебен шарм.Покрај кромидот, ренданиот компир може да го подобри и вкусот на полнетите шницли и ќофтиња .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *