Најбрзиот лек за болно грло и настинка – ќе ве дигне од постела

Најбрзиот лек за болно грло и настинка – ќе ве дигне од постела.
Овој чај е добар за настинки и кога чувствуваме дека ни е многу студено.

Чувствувате гребење во грлото, ве боли или пак ви е отечено, имате чувство како да имате рана во грлото, болката ќе престане откако ќе го испиете овoj феноменален природен напиток:
Потребни состојки:

 • 1 лимон (исцеден)
 • 250 мл врела вода
 • 1 голема лажица мед
 • Малку рендан корен од ѓумбир
 • Постапка:
  Измешајте во шолја или чаша сок од исцеден лимон, ситно изрендан ѓумбир, 1 голема лажица мед, па додадете зовриена вода.

  Сето брзо измешајте го и веднаш испијте го, не чекајте да излади!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *