КРАЛОТ НА ЗИМСКАТА МАСА! Рецепт за старомоден ПОДВАРАК, не почнувајте ни да го правите без 1 ЗАЧИН!

КРАЛОТ НА ЗИМСКАТА МАСА! Рецепт за старомоден ПОДВАРАК, не почнувајте ни да го правите без 1 ЗАЧИН!

Наскоро доаѓа зима, но и време за кисела зелка подготвена од вредните домаќинки Кога ќе дојде овој период од годината, повеќето куќи ќе мирисаат на подварак – јадење без кое зимската трпеза е незамислива.

Ако сакате традиционални рецепти, тогаш сте на вистинското место, бидејќи ние денес ви подготвивме еден.

Состојки:

  • 2 кг кисела зелка
  • 500 гр суво месо
  • 5 супени лажици маснотии
  • 1 главица кромид
  • сол по вкус
  • зрна бибер
  • 2 лажици пиперка
  • ловоров лист кој е незаменлив

Подготовка:
Во голема тава ставете една лажица маснотии и кога ќе се растопи додадете ситно сечкан кромид да се динста. Кога кромидот ќе стане стаклен, додадете го месото, па прелијте со вода до половина од месото.

Поклопете го тенџерето и оставете сè да врие околу 20 минути.

Во друга тава ставете ја преостанатата маст да се растопи. За тоа време ситно исецкајте ја зелката, па ставете ја во тавче и пржете ја пет минути.

После тоа, додадете сол и пиперка и пржете уште пет минути.

Месото и зелката се ставаат во големо тенџере или друг сад и се се меша и се додаваат зрната бибер и ловоровите листови.

Ставете ја во рерна на 180 степени 30 минути.

По половина час измешајте ги малку зелката и месото, па прелијте со вода да се натопени. Супата треба да се крчка околу два часа со повремено мешање.

Кога ќе биде готов, оставете го да се излади, па послужете го со домашна проја.
Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *