НАПИТОК ШТО ЌЕ ВЕ НАПРАВИ БУМ ВО ВАШИОТ ОРГАНИЗАМ:ЕНЕРГИЈАТА ЌЕ ВИ СЕ ВРАТИ КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА

НАПИТОК ШТО ЌЕ ВЕ НАПРАВИ БУМ ВО ВАШИОТ ОРГАНИЗАМ:ЕНЕРГИЈАТА ЌЕ ВИ СЕ ВРАТИ КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА

Овој сок со децении им се препорачува на луѓето кои се борат со ракот, бидејќи ја враќа енергијата, го зајакнува имунитетот и ја подобрува крвната слика.

Многу е едноставен за правење и единствен недостаток е што не е многу вкусен. Но, резултатите се толку добри што вреди секоја голтка!

Тоа е сок од цвекло и морков, а ако ви се гади само размислувајќи за комбинацијата на овие две намирници во течна форма, не сте единствените.

Имено, со децении овој сок им се препорачува на луѓето кои се на хемотерапија, бидејќи совршено се бори против сите последици од овој вид третман на рак.
Иако сите велат дека има ужасен вкус, никој не престанал да го пие бидејќи резултатите се фантастични.

Затоа велат дека буквално воскреснува од мртвите – и не е само за оние со здравствени проблеми!

Ако се чувствувате уморни, немате енергија и сте депресивни, можеби овој буќкуриш е токму она што ви треба.

Се подготвува многу едноставно.

СОСТОЈКИ:

  • 1 кг цвекло
  • 1 лимон
  • 1/2 килограм моркови
  • 3 портокали
  • 3 јаболка
  • 1 килограм мед

Подготовка:
Едноставно исчистете ги сите состојки и ставете ги во блендер. Ќе добиете црвеникав сок, кој потоа можете да го поделите во шишиња (или тегли, бидејќи идеално не треба да биде во пластика) и да го чувате во фрижидер.
Сокот најдобри резултати дава ако се пие наутро, на празен стомак и само половина чаша.

Доколку овој сок го пиете секој ден, за само десет дена ќе почувствувате неверојатна промена во однос на енергијата и расположението. Затнете го носот и – здравје!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *