ЕВЕ КАКО СЕ ПРАВИ ДОМАШЕН ГУЛАШ СО СВИНСКО: Не може да замисли без 1 СОСТОЈКА, сите ќе ве прашаат за РЕЦЕПТ

ЕВЕ КАКО СЕ ПРАВИ ДОМАШЕН ГУЛАШ СО СВИНСКО: Не може да замисли без 1 СОСТОЈКА, сите ќе ве прашаат за РЕЦЕПТ

Ако сте вистински гурман и копнеете по сочниот вкус на месото, тогаш сигурно нема да погрешите ако ја пробате оваа совршена свинска чорба .

Неопходно е:
500 грама свинско месо исечено на коцки,
1 морков, 2 глави кромид, сос од домати,1 кг компири,путер,маст,млеко,сол и црн пипер,сув зачин,пиперка,магдонос.

Подготовка: Кромидот и морковот се пржат во маснотии. Додадете го месото и динстајте околу еден час .

Додадете сос од домати и динстајте уште малку. Ставете ги зачините и оставете нежно да зоврие.

Подгответе пире од компири и послужете со гулаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *