ХОРОСКОП ЗА ВИКЕНД: Прочитајте што ви пишуваат ѕвездите,ЕДЕН ЗНАК ТРЕБА ОСОБЕНО СА ВНИМАВА!

ХОРОСКОП ЗА ВИКЕНД: Прочитајте што ви пишуваат ѕвездите,ЕДЕН ЗНАК ТРЕБА ОСОБЕНО ДА ВНИМАВА!

За периодот од 11 до 14 ноември 2022 година

Овен
Петок е предизвикувачки ден кога квадратот Сонце-Сатурн предизвикува да се чувствувате блокирани да постигнете нешто, што создава фрустрација. Тоа, во комбинација со зголемената нетрпеливост поради Месечината конјунктна со Марс, може да направи да се чувствувате како да стоите во место. Бидете смирени и не правете нешто за што подоцна може да се каете. Месечината во Рак во сабота и недела ја насочува вашата креативност кон огништето и домот. Вашата интимност со саканата личност ќе стане поинтензивна благодарение на секстилот Венера-Плутон.

Бик
Петок е предизвикувачки ден, бидејќи тежок транзит на Месечината кај Близнаците може да предизвика финансиски турбуленции. Не се предавајте на искушението да ја третирате вашата непријатност со купување и купување работи што не ви се потребни. Во сабота, Месечината во Рак ја осветлува комуникацијата. Во меѓувреме, тројката помеѓу Меркур и Нептун го подобрува односот со саканата личност и со пријателите. Во недела, секстил помеѓу вашата владејачка планета Венера и Плутон ќе ви го преплави срцето со романса и страст.

Близнаци
Плоштадот Сонце-Сатурн и врската Месечина-Марс во петок ги доведуваат вашите емоции до вриење. Прошетајте во блискиот парк и смирете се пред да кажете или направите нешто за што ќе зажалите. Во сабота, Месечината во Рак ги осветлува вашите финансии, а тригото помеѓу вашата владејачка планета Меркур и Нептун ве исполнува со надеж. Креативноста и инспирацијата ве воздигнуваат во недела, а спојот на Месечината и Меркур го носи вашиот викенд до среќен крај.

Рак
Во петок, спојот на Месечината и Марс и квадратот на Сонцето и Сатурн создаваат нервозно, необично чувство. Поминете малку време уживајќи во тишината сами, идеално во природа, и ќе се чувствувате многу подобро. Во недела Месечината во Рак е како мелем за вашата душа. Тројката Меркур-Нептун ви помага да ги проширите хоризонтите, а тројката Сонце-Нептун на Месечината во недела ве исполнува со чувство на среќа и благосостојба.

Лав
Вашата владејачка планета, Сонцето, се наоѓа на квадрат со Сатурн во петок. Спојот на месечината Близнаци со Марс остава чувство на напнатост и нервоза. Вдишете длабоко, испуштете ја фрустрацијата и сфатете дека за се има решение. Месечината во Рак во сабота и недела носи смиреност во бурните мориња, а тројката помеѓу Сонцето и Месечината во недела ја враќа хармонијата во вашиот живот.

Девица
По плоштадот Сонце-Сатурн во петок следи спој меѓу Месечината и Марс во Близнаците, што ја прави работата предизвик. Ќе се појави фрустрација без очигледно решение. Излезете од канцеларијата, тргнете се од работната маса и најдете начин да се опуштите малку. Во сабота и недела, Месечината во Рак заедно со тројката на вашиот владетел Меркур до сочувствителниот Нептун носи подобри денови, инспирација и мир.

Вага
Спојувањето на Сонцето и Сатурн и Месечината и Марс во петок предизвикува фрустрација и нетрпеливост, што би можело да попречи важен креативен проект. Одбијте да бидете мамка и заземете простор ако ви треба. Во сабота и недела, Месечината во Рак е смирувачко влијание, а саботната тројка Меркур-Нептун е поволна за усвојување на некои здрави навики. Следно, тројката Сонце-Месечина и Месечината-Нептун во недела ве инспирираат, исполнувајќи ве со чувство на благосостојба.

Шкорпија
Во петок, фрустрацијата и нетрпеливоста неконтролираат благодарение на плоштадот Сонце-Сатурн и спојот Близнаци Месечина-Марс. Обидете се да не го манифестирате тоа во односот со другите. Во сабота и недела, Месечината во Рак го враќа мирот, особено со тројката Меркур-Нептун во сабота. Романтиката и страста цветаат. Ова е засилено со неделната секстил помеѓу вашата владејачка планета, Плутон и Венера.

Стрелец
Вашата владејачка планета, Јупитер, во петок изнесува квадрати на Близнаците. Можеби ќе бидете во искушение да претерате и да ги удавите тагите што произлегуваат од плоштадот Сонце-Сатурн и спојот Месечина-Марс, но умереноста е подобар избор. Месечината во Рак во сабота и недела ја намалува емоционалната напнатост, додека тројката Меркур-Нептун го осветлува домот и семејството. Во недела добрите вибрации продолжуваат, раширете ја добрата енергија на другите.

Јарец
Вашата владејачка планета, Сатурн, го прави квадратот на Сонцето, додека месечината Близнаци ќе биде во врска со Марс во петок, што ќе доведе до зголемени тензии. Бидете смирени и обидете се да ги решите недоразбирањата. Во сабота и недела, Месечината во Рак го осветлува партнерството – ве очекуваат прекрасни разговори и зајакнување на емотивните врски. Потоа, во недела, тројката на Месечината со Сонцето и Нептун ја подобрува вашата врска со сродните души.

Водолија
Помеѓу плоштадот Сонце-Сатурн и Месечината Близнаци во врска со Марс во петок, може да се чувствувате нетрпеливи и во загуба. Сè додека не претерувате, вашата фрустрација и нетрпеливост ќе поминат. Месечината во Рак во сабота и недела носи мир и хармонија, а тројката на Меркур и Нептун во сабота создава увид и можности во вашата кариера и финансиска област. Вашата владејачка планета, Уран, ќе биде во секстил со Месечината во недела наутро, ќе бидете инспирирани. вели Сенс.

Риба
Ако можете да ја надминете фрустрацијата и нетрпеливоста создадени од спојувањето на Сонцето и Сатурн и Месечината и Марс во петок, ќе можете да уживате во хармонијата создадена од Месечината Рак во сабота и недела. Вашата владејачка планета, Нептун, го трипира Меркур во сабота, поканувајќи ве да ги проширите вашите хоризонти. Во недела, тројката на Месечината со Сонцето и Нептун ќе се фокусира на љубовта и страста. Овие квалитети дополнително ќе ја продлабочат секстилот Венера-Плутон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *