ЛУЃЕТО ТВРДАТ ДЕКА ОВОЈ ТРИК ГИ ОТСТРАНУВА СИТЕ ДАМКИ ОД ОБЛЕКАТА: САМО 1 ЕВТИНА СОСТОЈКА се додава во алиштата

ЛУЃЕТО ТВРДАТ ДЕКА ОВОЈ ТРИК ГИ ОТСТРАНУВА СИТЕ ДАМКИ ОД ОБЛЕКАТА: САМО 1 ЕВТИНА СОСТОЈКА се додава во алиштата

На жените им е многу тешко да ги отстранат дамките од облеката, бидејќи често се случува што и да пробаат да нема ефект.

Една жена сподели трик кој ќе ви помогне.
Ви треба само една работа.

Секоја домаќинка ќе го користи ова.Имено, овој таблет покрај основната намена, а тоа е миење и чистење на садовите , може да се користи и за чистење на рерната, туш кабината, машината за перење…

Неодамна на интернет форумите и социјалните мрежи се појави уште еден трик во кој Таблетот за миење садови игра голема улога.

Сигурни сме дека досега наидовте на трикови за домаќинство кои вклучуваат употреба на таблети за миење садови , а овој едноставен производ станува се попопуларен.

Имено, наводно може да ги отстрани и најтврдокорните дамки од облеката , за кои сте биле сигурни дека се неуништливи.

“Мојот сопруг секогаш има јаглен и маснотии на работните алишта. Нормално на работа ги пере во индустриска машина за перење, а јас повремено ја киснам дома. Денеска решив да ги перам со четири таблети за миење садови и не ми се верува како вака изгледала водата по миењето“, напишала една жена на Фејсбук, споделувајќи фотографија од црната вода што останала по миењето на комбинезонот.

Трикот воодушеви илјадници корисници на социјалните мрежи, но многумина предупредија дека таблетите не треба да се користат доколку перете чувствителни и лесни материјали.

Исто така, количината на таблети треба да се прилагоди на тоа колку алишта перете и колку тешко се отстрануваат дамките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *