ИСФРЛЕТЕ ГИ СИТЕ ОТРОВИ ОД ВАШЕТО ТЕЛО: Овој домашен НАПИТОК прави чуда и содржи САМО 2 СОСТОЈКИ

ИСФРЛЕТЕ ГИ СИТЕ ОТРОВИ ОД ВАШЕТО ТЕЛО: Овој домашен НАПИТОК прави чуда и содржи САМО 2 СОСТОЈКИ

Со овој природен лек ќе ги исфрлите токсините и ќе ја подобрите циркулацијата!

Храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, стресот, загадувањето, алкохолот и тутунот создаваат депонија на штетни материи во нашето тело, кои трајно можат да го уништат нашиот организам доколку не користиме адекватен пијалок за детоксикација.

Многу е важно телото да се чисти од насобраните штетни материи во одредени временски интервали. Методот што го користиме мора да биде адекватен и ефективен, а во исто време и безбеден.

Ова е рецепт за токму таков пијалок, кој ќе ги исфрли токсините од вашето тело поефикасно од било што друго.
Напитокот направен од црвено вино и лук го чисти телото од маснотии и вишок сол, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи долги години и се покажа како многу ефикасен, пишува Стил.

Состојки: Половина литар црвено вино (може и капина) и 12 чешниња лук.
Подготовка: Лукот исчистете го и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете го виното и добро затворете. Чувајте го на светло две недели и протресете го напитокот неколку пати на ден.
По две недели, процедете го напитокот и истурете го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Напомена: Ова е силен природен лек, затоа применувајте го само два пати годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *