ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 НОЕМВРИ:На РАКОТ денеска ќе му биде напорно на работа, на СТРЕЛЕЦИТЕ не им оди никако од рака!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 НОЕМВРИ:На РАКОТ денеска ќе му биде напорно на работа, на СТРЕЛЕЦИТЕ не им оди никако од рака!

Погледнете дали дневниот хороскоп на вашиот знак ќе ви донесе многу среќа.

ОВЕН
Треба да бидете потактизирани во односите со колегите. Променливо сте расположени и лесно ќе реагирате на провокации, но и на пропустите на колегите. Емоционално – напнатост. Не знаете како да му пристапите на партнерот.

БИК
Иако сте подготвени за секаков вид на компромис и договор, сепак тешко ќе се справите со луѓето со кои доаѓате во контакт. Можни се две понуди и тешко ќе се одлучи на која да и се даде приоритет. Тешкотии да се совпаднете со саканата личност и покрај вашите најдобри напори.

БЛИЗНАЦИ
Ќе има тензични ситуации во деловниот сегмент, но ќе се трудите да ја задржите смиреноста и да не се нервирате и избрзате. Сепак, некои луѓе се премногу недокажани дури и за вашата толеранција. Може да има проблеми во комуникацијата со саканата личност.

РАК
Ќе морате да ги промените вашите планови и она што сте го зацртале. Ќе интервенираат луѓе или ситуации кои ќе ве оттргнат од рутата што сте ја планирале. Заладен однос со колегите. Во емотивниот дел партнерот ќе инсистира да му разјасни некои важни ситуации.

ЛАВ
Многу сте нервозни бидејќи очекувате многу од некои состаноци или договори, а немате начин да знаете која е конечната одлука на другата страна. За вас лично, подобро е одговорот да не стигне денес… Во љубовните врски ќе работи само страста… се друго е променливо.

ДЕВИЦА
Успевате да решите дел од проблемот, но не се опуштајте. Слободно сметајте на фактот дека во текот на целиот работен ден ќе треба во голема мера да се посветите на обврските. Се обидувате да се прилагодите на емотивниот партнер кој е понервозен од вообичаено.

ВАГА
Задоволни сте од убавите зборови и позитивните реакции на шефовите или колегите со кои сте во контакт подолго време. Одлично сте расположени, што ќе се пренесе на попладневните часови и односот со саканата личност. Другата страна тешко дека ќе ја поздрави вашата иницијатива.

СКОРПИЈА
Успевате да ја прикриете и потиснете нервозата која е присутна од доаѓањето на работа. Многу сте фокусирани на некоја обврска, од чие завршување многу зависи од вас. Мора да бидете потактизирани со саканиот, не го нервирајте со вашите изјави.

СТРЕЛЕЦ
Што и да правите и колку и да се трудите, нема да бидете задоволни. Денес вие самите сте најголемиот критичар. Вечерта има љубовна можност доколку сте сами. Задолжително повикајте некој што ви е привлечен и закажете состанок,кафе.

ВОДОЛИЈА
Очигледно е дека можете да завршите со повеќе од она што сте го планирале. Но, забележливо е и дека просторот за грешки и недоразбирања е отворен, затоа внимавајте. Контролирајте ја вашата нервоза. Емотивниот партнер нема лесно да ги „седне“ вашите промени во расположението.

РИБА
Уште еден ден кога ќе ви биде лесно да се закопчате под тежината на обврските и да се лизнете во некое од вашите мрачни расположенија. Една личност се обидува да ви се доближи, но вие изгледа не забележувате. Во суштина – вие сте премногу самобендисани и вашето (лошо) расположение.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *