Девојка си го ИЗГОРЕЛА лицето поради трик на социјалните мрежи: Поради морничава грешка што ја прават жените, се опоравувала со месеци

Девојка си го ИЗГОРЕЛА лицето поради трик на социјалните мрежи: Поради морничава грешка што ја прават жените, се опоравувала со месеци

Не треба слепо да ги следиме сите трендови на TikTok
Девојка си го запалила лицето поради трик на социјалните мрежи: Поради морничава грешка што ја прават жените, се опоравувала со месеци

@healthywithalex

Answer @im_siowei 2021 was crazy ? I love you guys #mostviralvideo #2021 #viralvideo

♬ original sound – Alex

Денес, кога се достапни толку многу различни совети, сè уште е неопходно да се провери нешто двапати пред да се одлучи да го направи тоа. Една од многуте девојки, пробала популарен трик од интернет, кој вели дека треба да ставите ложено јајце на лицето за да биде посветло и затегнато.

Овој тренд стана вирален, жените ширум светот се заколнаа на неговата ефикасност, а бројни женски инфлуенсерки ги обележаа овие видеа како најгледани досега.

Поучена од своето искуство, 25-годишната Британка решила да застане на патот на опасна препорака. Таа го подготви јајцето како што е прикажано на TikTok. Се подготвува во микробранова печка, а потоа со ладна лажица се вади јајцето од зовриената вода.

Кога го направила тоа, девојчето се здобило со изгореници на лицето и вратот.
Се чувствував како некој да ми го запалил лицето со жив оган и се уверив дека целото лице ми изгоре – рекла оваа жена предупредувајќи ги другите да не го користат овој трик.

Тоа беше најлошата болка што сум ја доживеал во животот, а имав две природни породувања. Се опоравувам со месеци и сега не ме боли многу, но многу ме чеша. „Сепак, внатрешноста на мојот нос и усни се уште се многу сурови“, рече таа.

Затоа им праќа порака на сите девојки.
Бев глупава што го направив тоа и само сакам што повеќе девојки да знаат што може да се случи, немојте да се повредувате што сте глупави – рекла таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *