МЛЕКОТО СО ЛУК ПОМАГА ЗА 10-те НАЈЧЕСТИ БОЛЕСТИ: Нема ништо што не „лечи“, а еве како да пиете за висок холестерол

МЛЕКОТО СО ЛУК ПОМАГА ЗА 10-те НАЈЧЕСТИ БОЛЕСТИ: Нема ништо што не „лечи“, а еве како да пиете за висок холестерол
Млекото со лук е неверојатно корисен народен лек за здравјето.

Секој знае колку е добар лукот за здравјето. Се користи за акутни респираторни вирусни инфекции, нарушувања на кардиоваскуларниот систем, за зајакнување на имунитетот, а има и антибактериско, антиинфламаторно дејство …
Многу луѓе го земаат во текот на годината за да се заштитат од настинки, а има уште еден рецепт за кој малкумина знаат, а е исклучително здрав.

Трикот е да го комбинирате лукот со друга храна – млеко. Многу е веројатно оваа комбинација да ви изгледа многу необично, но докажано е дека делува.

Што помага и како да се „лечи“ млекото со лук?
Во млекото додадете неколку исечкани чешниња лук и уживајте во неговото благотворно дејство. Еве кои се болестите за кои сè помага:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *