ХОРОСКОПОТ ЗА ВИКЕНДОТ Тврди ДЕКА 1 ЗНАК ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ: Следува ПРИЛИВ НА ПАРИ, недела е КЛУЧЕН ДЕН

ХОРОСКОПОТ ЗА ВИКЕНДОТ Тврди ДЕКА 1 ЗНАК ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ: Следува ПРИЛИВ НА ПАРИ, недела е КЛУЧЕН ДЕН

Дознајте што предвидува хороскопот за вашиот знак за викендот од 28 до 31 октомври 2022 година!

Овен
Авантурата е осветлена од Месечината Стрелец во вашата деветта куќа. Вие се занимавате со практични работи рано во текот на денот додека Месечината е секстил со Сатурн. Нептун владее со вашата дванаесетта куќа на мистични работи, зависност и самоуништување. Бидете особено внимателни во петок навечер бидејќи Месечината формира квадрат со оваа моќна планета. Во сабота и недела, Месечината Јарец флертува со Сонцето и Венера во вашиот сектор за интимност.

Бик
Месечината во Стрелец ве става во контакт со скриените тајни и психичката перцепција. Со квадратот на Месечината Нептун во петок навечер, можеби сте ја зголемиле интуицијата. Поминувањето време со пријателите може да помогне да се избалансира. Секстилот од сабота на вашата владејачка планета, Венера во Шкорпија, во комбинација со Сонцето во Шкорпија во вашиот партнерски сектор, го прави ова одлично време за романса.

Близнаци
Месечината во Стрелец го осветлува партнерството и посветеноста на вашата карта во петок и сабота наутро, а секстилот на Месечината кон вашата владејачка планета, Меркур во Вага, ги активира љубовта и страста, практично инсистирајќи отворено да им покажете на вашите сакани колку љубов чувствувате. Во сабота, Месечината се пресели во Јарецот и вашиот сектор на интимност. Месечината од секстил до романтичен Нептун во недела навечер го пали пламенот на љубовта.

Рак
Месечината во Стрелец во петок го осветлува вашиот сектор на благосостојба. Секстилот на Месечината кон Сатурн ви помага да ги организирате вашите проекти и сметки. Месечината влегува во Јарец во сабота. Го осветлува вашиот партнерски сектор, создавајќи секстил со Венера и Сонцето во вашата петта куќа на романтиката. Состаноците во вечерните часови можат да донесат убави промени во вашиот живот.

Лав
Страстите се будат кога Месечината е во Стрелец во петок и ќе помине низ вашата петта куќа. Секстилот Месечина-Сатурн во вашиот партнерски сектор ве поканува да направите нешто што на вашата сакана ќе знае колку се грижите. Во сабота, месечината на Јарец е секстил на Венера и вашата владејачка планета, Сонцето во Шкорпија. Ќе имате изразена самодоверба. Исто така, може да добиете благодет или можност на работа, па бидете подготвени да ги поздравите промените во вашиот живот.

Девица
Домот и семејството заземаат централно место додека Месечината на Стрелец ја осветлува вашата четврта куќа. Месечината ја секстил вашата владејачка планета, Меркур во Вага, активирајќи го вашиот сектор за пари во сабота наутро. Останете отворени за нови текови на приходи. Месечината во Јарец ги прави секстил Сонцето и Венера во Шкорпија, додавајќи длабочина и емоции во вашите комуникации и врски. Поврзете се со другите, внесете добра енергија во светот, искористете ги позитивните вибрации однадвор.

Вага
Месечината во Стрелец во петок е секстил на Сатурн во вашиот сектор за креативност, помагајќи ви да ги унапредите вашите проекти. Ова се подобрува кога Месечината ќе влезе во Јарец во сабота, секстилното Сонце и Венера во Шкорпија се во вашето поле на просперитет. Останете отворени за нови идеи и финансиски можности. Ве очекува профитабилна соработка.

Шкорпија
Месечината во Стрелец во петок ве потсетува да бидете внимателни со комуникацијата. Обрнете внимание на вашите основни вредности и на работите и луѓето што најмногу ви значат. Месечината е секстил на Сатурн во вашата четврта куќа на домот и семејството. Можно е да започнете некои сам проекти. Месечината влегува во Јарец и е во секстил со Сонцето и Венера во Шкорпија. Ќе станете свесни за вашата моќна моќ.

Стрелец
Месечината во петок во Стрелец ја истакнува вашата самодоверба, а нејзината секстилност кон Сатурн нуди практични начини да ги претставите вашите идеи и совети на светот. Внимавајте на плоштадот помеѓу Месечината и Нептун во петок навечер и следете ги утврдените правила. Во сабота, Месечината на квадрат со вашата владејачка планета, Јупитер, предупредува на емоционални бури дома. Троиката на Месечината со Уран во недела ќе ги зајакне вашите лични финансии .

Јарец
Во петок, Месечината во Стрелец во вашата дванаесетта куќа ве потсетува да забавите и да ги цените убавината и благословите што ве опкружуваат. Месечината ја секстил вашата владејачка планета, Сатурн, во вашиот паричен сектор, помагајќи ви да преземете практични чекори кон обезбедување на вашите финансии. Месечината влегува во Јарец во сабота наутро, правејќи секстил со Сонцето во Шкорпија и Венера во вашиот сектор за пријателство. Не заборавајте да поминете време со вашите сродни духови овој викенд – семејството, пријателите, партнерот…

Водолија
Месечината во Стрелец значи дека човештвото е зголемено во петок, како и поминувањето квалитетно време со пријателите. Месечината е секстил на Сатурн, создавајќи можност да се решат итните работи пред забавата што ја носи викендот. Месечината влегува во Јарецот во сабота наутро, секстил на Сонцето во Шкорпија и Венера. Вашата самодоверба е епска, а овонеделната тројка меѓу Уран, вашата владејачка планета, и Месечината носи поголем увид и свесност, особено кога станува збор за семејни работи.

Риба
Месечината во Стрелец ја истакнува вашата кариера во петок, создавајќи секстил со бизнис-ориентиран Сатурн. Грижете се за практичните работи за да можете да уживате во викендот. Дополнително, забележете го квадратот помеѓу вашата владејачка планета, Нептун и Месечината. Овој транзит ја намалува вашата способност за откривање ризик и измама , затоа внимавајте на вашите потези. Месечината во Јарец формира секстил со Сонцето и Венера во Шкорпија во сабота, повикувајќи ве да ги проширите вашите хоризонти и да ги промените вашите рутини. Во недела, секстил помеѓу Нептун и Месечината создава магични моменти

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *