СТАВЕТЕ ЈА ОВАА СМЕСА ВО WC ШОЉА ПРЕД СПИЕЊЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЧУДОТО: Кога ќе погледнете следното утро, ќе останете БЕЗ ЗБОРОВИ!

СТАВЕТЕ ЈА ОВАА СМЕСА ВО WC ШОЉА ПРЕД СПИЕЊЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЧУДОТО: Кога ќе погледнете следното утро, ќе останете БЕЗ ЗБОРОВИ!
Важно е да ја одржувате вашата хигиена на здрав начин

Чистењето на бањата за жени не е воопшто пријатна работа. Колку и да е добро исчистено, секогаш се акумулира нова нечистотија, а со тоа и разни бактерии.
Важно е да ја одржувате вашата хигиена на здрав начин.
Постои една состојка која може да ви помогне да ја исчистите тоалетната школка .
Излегува дека дури и обичниот квасец може многу да помогне. Дополнително, не мора воопшто да се обидувате и да мелете.

Квасецот ќе се ослободи од непријатниот мирис што доаѓа од тоалетот. Доволно е да зоврие малку вода.
Потоа растворете една лажичка квасец во зовриена вода. Добиената смеса истурете ја во тоалетот. Најдобро е да го правите тоа непосредно пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот со вода. Секој непријатен мирис ќе остане само спомен.
Освен ова, постои и еден трик со лук .
Освен што ќе го дезинфицирате тоалетот со лук, можете да се ослободите и од жолтите дамки во тоалетната школка. Доволно е да се сварат две чаши вода и да се додадат три излупени чешниња лук, една кесичка чај и да се остави да се свари. Оставете да се излади. Потоа истурете го во тоалетот пред да одите во кревет. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот. Навистина функционира, пробајте го!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *