Домашна смеса го чисти дебелото црево и го прави како ново – Лесно се подготвува

Домашна смеса го чисти дебелото црево и го прави како ново – Лесно се подготвува
Овој метод е особено ефикасен за чистење на телото од наслаги на сол и е многу корисен за зглобовите, коските, па дури и за мускулите.

За да ја подготвите „смесата“ за чистење, треба да земете 5 гр мелени ловорови лисја, истурете 300 гр врела вода и вриете уште 10 минути на тивок оган.
Оставете да се олади 4 часа, ставете во термос. Треба да ја користите смесата три последователни дена.
Подготвените 300 грама треба да се пијат во текот на денот во мали голтки.

Идеално, една лажица во редовни интервали.
Потоа земете една недела одмор и повторете повторно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *