ПО 3 ДЕНА ИСЧЕЗНУВА ЗАВИСНОСТА ОД СЛАТКО Со мешавина од 2 зачини исчистете го телото од сите паразити и нормализирајте ја тежината

Според статистичките податоци, една третина од населението страда од паразити. Обично, лицето не е ни свесно за нивното присуство во неговото тело

Денес, за жал, повеќето луѓе развиле зависност од слатки. Потребата да се храни телото со слатки е понова, бидејќи на нашите баби и дедовци „организмот не им барал да се засладат“. Постојат две главни причини за оваа зависност.

Еден од нив се паразитите во организмот, а другата причина е стресот. Кога човек јаде многу слатки, тој создава услови во телото за таложење на слуз. На оваа слуз почнуваат да се репродуцираат габи и бактерии. Според статистичките податоци, една третина од населението страда од паразити. Обично, лицето не е ни свесно за нивното присуство во неговото тело.

Паразитите кои живеат во нашето тело ни ја одземаат енергијата. За да го надокнадиме тоа, телото бара од нас да јадеме нешто слатко, бидејќи токму гликозата, која ја има во слатките, му дава на телото брз енергетски поттик. Во исто време, се формира масен слој, кој исто така го штити телото. Во принцип, колку повеќе паразити – толку е подебел слојот на маснотии.

Ако се ослободите од паразитите, тежината ќе ви се врати во нормала и ќе исчезне желбата за слатки. И така, кога паразитите ќе престанат да ви ја земаат енергијата, поспаноста, заморот, главоболката и слабоста ќе исчезнат, метаболизмот ќе се нормализира и многу други работи. Ќе видите сами!

Да се лечите од паразити или да спроведувате превенција (дури и ако мислите дека немате паразити во вашето тело) е неопходно двапати годишно, односно еднаш на секои шест месеци. Најефективните методи за чистење на телото се народни.

Еден од нив е следниов:
Чистење на телото од паразити – лен и каранфилче
Ленот и каранфилчето се ефикасни против речиси сите видови паразити.

За подготовка на смесата за чистење, потребно е да се земат 10 делови ленено семе и 1 дел суви цветови од каранфилче (100 гр. ленено семе и 10 гр. каранфилче).Сè заедно сомелете во прав, во мелница за кафе или купете мелено во продавница за здрава храна.

Земајте по 2 супени лажици секој ден, три дена.
Прашокот можете да го додадете во зготвена храна, во еден оброк, во јогурт или да го изедете самостојно, а потоа да испиете чаша топла вода (најдобро наутро).

Откако ќе ја земете оваа смеса 3 дена, направете пауза од 3 дена. Потоа направете го тоа одново.

Оваа смеса треба да се консумира еден месец.
Нека не ве збунува некоја реакција на телото, како што се чешање, осип, херпес, промена на бојата на столицата, урината или нешто друго.
Доколку го забележите (не мора секој), тоа е знак дека телото се чисти.

Ова е многу ефикасно средство.
Кога се консумира, оваа смеса останува на ѕидовите на гастроинтестиналниот тракт, а резултатот е паразитите да бидат „принудени“ да го напуштат вашето тело.

За да се подобрат резултатите, па паразитите конечно да го напуштат своето место на живеење, се препорачува употреба на одварок од лен на празен стомак.

За чистење на организмот, добро е да се земаат кисело млечни производи, семки од тиква, сончоглед, ореви, листови магдонос, копар, свежо цедени сокови од овошје и зеленчук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *