ПОЗНАТ НБА ДОКТОР ОТКРИ Ако спиете вака, го скратувате животот за 15 години

ПОЗНАТ НБА ДОКТОР ОТКРИ Ако спиете вака, го скратувате животот за 15 години

Тој исто така се фокусираше на тоа како да спиете и да не се будите, а вашето тело да биде поздраво во текот на ноќта.

Д-р Џон Дилард докажа дека спиењето на десната страна буквално може да ве чини живот! Инаку, тој е доктор во најдобрите клубови од кошаркарската НБА лига, каде од голема болка спаси неколку кошаркари!

Студијата на лекар за начинот на кој спиете во голема мера ќе го подобри квалитетот на вашиот сон. Д-р Џон Дилард е поранешен директор за развој на играчи за НБА Њу Џерси Нетс и има објавено преку 200 видеа и написи за подобрување на здравјето.

Сега тој го насочи своето внимание кон тоа како да се наспие добро, погледнете го неговото видео во кое објаснува зошто дефинитивно не треба да спиете на десната страна.

Главната причина зошто треба да спиете на левата страна е затоа што му помага на вашиот дигестивен систем подобро да ја вари храната додека спиете.

Ако спиете на десната страна, имате висок ризик од металоиди и рефлукс на киселина . Тоа е затоа што гастричните сокови и киселината од желудникот на тој начин полека се пробиваат во вашиот хранопроводник во текот на ноќта.

Спиењето на десната страна исто така не е добро за вашиот лимфен систем, кој е важен дел од вашиот имунолошки систем.Спиењето на левата страна помага гликозата, протеините и другите важни елементи побрзо да влезат во вашиот лимфен систем. Ова исто така ќе има добар ефект врз вашето срце и слезината.

Затоа, ако сте го поминале животот спиејќи на десната страна, сега е време конечно да го промените тоа.

Конечно целото внимание го сврте кон тоа како да спиете и да не се будите, и да го направите вашето тело поздраво во текот на ноќта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *