Многу е ПОЈАКО ОД КАФЕТО: Овој напиток ГО ЕЛИМИНИРА ЗАПЕКОТ, го чисти телото и совршено ги поддржува ефектите од ДИЕТА

Многу е ПОЈАКО ОД КАФЕТО: Овој напиток ГО ЕЛИМИНИРА ЗАПЕКОТ, го чисти телото и совршено ги поддржува ефектите од ДИЕТА.
Започнете го денот со оваа мешавина!

Доколку барате пијалок кој ќе ја поддржи вашата исхрана, ви предлагаме комбинација од две состојки. Напитокот од ѓумбир и лимон, кој брзо и лесно се прави, е одличен избор за детоксикација, чистење на телото од токсини. Покрај тоа што го поттикнува метаболизмот, овој чудотворен пијалок делува магично и за диети, со што го уфрла вашето слабеење во петта брзина.
Ѓумбирот е моќен антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на црниот дроб и е одличен за детоксикација на телото. Освен тоа, помага при надуеност и го забрзува варењето. Лимонот има диуретично дејство кое го поттикнува ослободувањето на токсините од телото.

Состојки:

 • 3 dcl вода на собна температура
 • исцеден сок од половина лимон
 • 1cm корен од ѓумбир
  Подготовка:
 • Во чаша млака вода додадете исцеден лимон и ситно изрендан ѓумбир. Оставете го напитокот да отстои малку и потоа испијте го.

  Овој чудотворен напиток може да послужи како детоксикација и подготовка за детето, но и како здрава утринска голтка која ќе ви помогне да го исчистите телото од токсините наталожени за време на празниците. По желба можете да го засладите со минимум мед.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *